Cavaliada 2016: Nagrody dla twórców sukcesu polskich koni

Podczas Cavaliady 2016 w Poznaniu Polski Związek Hodowców Koni miał ogromy zaszczyt nagrodzić hodowców, właścicieli koni i zawodników, którzy przyczynili się do sukcesów koni polskiej hodowli w kraju i zagranicą w 2016 roku.

W sobotę przed pokazem głównym na Arenie A wręczyliśmy premie hodowlane dla hodowców i nagrody dla właścicieli i zawodników. Mamy nadzieję, że nasze podziękowanie za wspaniałe emocje, które dzięki nim przeżywaliśmy w kończącym się sezonie, jest dla nich jeszcze jednym dowodem uznania za ich pracę.

Nagrody wręczyli Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski, Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Paweł Mazurek, Wiceprezes Tomasz Siergiej,  prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki oraz wiceprezes Andrzej Sutkowski oraz pani Aneta Burghard, dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych i Andrzej Stasiowski, dyrektor biura Polskiego Związku Hodowców Koni.

Nagrodziliśmy:

Stadninę Koni Pępowo reprezentowaną przez prezesa Pawła Baraniaka, hodowcę Błażeja Czajkę i zawodniczkę Weronikę Kwiatek, która wraz z koniem Bartnik, rasy wielkopolskiej zdobyła podwójne wicemistrzostwo świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (indywidualnie i drużynowo)!

Stado Ogierów Książ reprezentowane przez prezesa Wiktora Karola, dyrektor Monikę Słowik, hodowcę Małgorzatę Studzińską i zawodników: Weronikę Kwiatek i Bartłomieja Kwiatka, którzy poprowadzili konie rasy śląskiej do zwycięstw w dyscyplinie powożenia:

Epilog – srebro w Mistrzostwach Świata Młodych Koni,

Rebelia – srebro w Mistrzostwach Świata Młodych Koni,

Bazyli – brąz w Mistrzostwach Świata Młodych Koni,

Sonet – srebro drużynowe Mistrzostw Świata

Niger – złoto Mistrzostw Polski Seniorów

Hodowcę: Antoniego Zwierzańskiego, w jego imieniu nagrodę odebrał właściciel: Andrzej Kilańczyk oraz zawodnik: Marcin Kilańczyk

Koń rasy śląskiej, Prymus zdobył srebro drużynowe podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni i wicemistrzostwo Polski.

Zawodnika Kamila Grzelczyka, który odebrał nagrody w imieniu swoim oraz hodowcy: Mariana Skopa, Bogdana Kuchejdy, właściciela: polskiego konia szlachetnego półkrwi Wibaro, złotego medalisty Mistrzostw Polski Seniorów w skokach przez przeszkody. Również w sobotę przed Aukcją „Teraz Polskie Konie” na Arenie B  Polski Związek Hodowców Koni uhonorował osoby, bez których nie byłoby Mistrzostw Polski Młodych Koni i sukcesów koni polskiej hodowli w sporcie. Nagrody wręczyli Prezesi Polskiego Związku Hodowców Koni: Paweł Mazurek, Tomasz Siergiej, Ryszard Pietrzak oraz dyrektor biura PZHK, Andrzej Stasiowski.

W dowód uznania panu Hubertowi Szaszkiewiczowi – współtwórcy Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody wręczyliśmy medal 120-lecia Polskiego Związku Hodowli Koni.

W podziękowaniu za wspaniałą pracę nagrodziliśmy także znakomitych zawodników, którzy w ostatnich 6 latach zaprezentowali najwięcej koni polskiej hodowli w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w poszczególnych dyscyplinach:

Iga Szpak – skoki przez przeszkody, za zawodniczkę nagrodę odebrał Prezes Józef Stępkowski oraz Jarosław Kajca.

Daria Kobiernik – ujeżdżenie

Piotr Piasecki – WKKW

SK Walewice – WKKW i ujeżdżenie.

Jeszcze raz pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy swoją pracą i wysiłkiem przyczyniają się do sukcesów polskich koni w kraju i zagranicą. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie ich jeszcze więcej, czego życzymy hodowcom, właścicielom, zawodnikom i nam samym, wiernym kibicom ich sukcesów!

fot. Małgorzata Sieradzan

 

fot. Cavaliada 

Przewiń do góry