Komunikat Zarządu Polskiego Towarzystwa Powozowego

Polskie Towarzystwo Powozowe zaprasza do udziału w tegorocznym szkoleniu w zakresie przygotowań zaprzęgów do startów w konkursach tradycyjnego powożenia, które odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2017 roku, w siedzibie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, współorganizatora sesji. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 11-tej i przewidywany czas zakończenia około godziny 18-tej. Na zakończenie spotkania rezerwujemy czas na przeprowadzenie Walnego Zebrania członków PTP, które poświęcone będzie przedstawieniu sprawozdań z działalności stowarzyszenia za rok ubiegły oraz sprawom bieżącym.

W ramach szkolenia przewidujemy prezentację zbiorów hipologicznych Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, ale głównym tematem będzie oczywiście przybliżenie właściwego rozumienia i postrzegania idei tradycyjnego powożenia, jako sportu amatorskiego dla miłośników konnej rekreacji i zjawiska w wymiarze kulturowym.
W programie:
– 11.00 – 12.00 Zwiedzanie zbiorów hipologicznych Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz aktualnej wystawy „Dziękuję Ci Koniu”
– 12.00 – 13.00 O właściwym doborze i przygotowaniu koni do zaprzęgu w kontekście powożenia tradycyjnego i stosowania klasycznych szkół
– 13.00 – 14.00 O właściwym doborze pojazdu konnego i jego przygotowaniu do startu w konkursach, piknikach i pokazach
– 14.00 – 15.00 Przerwa na posiłek, serwowany na miejscu dzięki uprzejmości Muzeum
– 15.00 – 16.00 O doborze odpowiedniego stroju dla powożących, obsługi i gości na pojeździe, w zależności od typu pojazdu, zaprzęgu, pory roku i dnia
– 16.00 – 17.00 O wyposażeniu pojazdu konnego, startującego w konkursach tradycyjnego powożenia, tym podstawowym i tym dodatkowym, który ma wpływ na ocenę sędziowską.

Poszczególne tematy prezentować będą; Hanna Łysakowska – kustosz Działu Hipologicznego, Ireneusz Kozłowski i Andrzej Novák-Zempliński. Prelekcjom będą towarzyszyć stosowne prezentacje multimedialne oraz obiektów ze zbiorów Huberta Cytowskiego, Wojciecha Piotrowskiego i Andrzeja Novák-Zemplińskiego. Będzie też niespodzianka.
Pojawią się zatem tematy nowe, które dotąd na szkoleniach nie były omawiane. Na zakończenie, jak zawsze parę słów o zachowaniach i dobrych obyczajach, związanych z tradycyjnym powożeniem.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny dla członków PTP. Pozostałe osoby 50 zł.

O godzinie 17-tej przewidziane jest Walne Zebranie członków PTP, dostępne również dla kandydatów.

Zarząd PTP

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować na adres sekretarza Zarządu, pani Joanny Zwierzykowskiej; e-mail joasiazw@op.pl , tel. 692 435 382

PS: Ilość miejsc jest ograniczona, więc prosimy nie zwlekać do ostatnich dni z deklaracją uczestnictwa.

fot. materiały Polskiego Towarzystwa Powozowego
Przewiń do góry