Kwalifikacje do MPMK w skokach przez przeszkody 2018

Przedstawiamy Państwu zaktualizowane kwalifikacje do tegorocznych MPMK w skokach przez przeszkody.

Dla przypomnienia: w min. dwóch konkursach na styl konie 4-letnie powinny osiągnąć wynik kwalifikacyjny wynoszący minimum 15 punktów. Mogą to osiągnąć na jednych zawodach. Natomiast konie starsze – 5- i 6-letnie zostaną zakwalifikowane do MPMK osiągając podobne minimum punktowe w konkursach na styl (min. 15 pkt.), ale na dwóch różnych zawodach. W tych kategoriach wiekowych możliwe są inne warianty kwalifikacji.
Także konie 7-letnie muszą klasyfikować się na dwóch różnych zawodach. W samych MPMK kategoria koni 7-letnich zostanie rozegrana pod warunkiem, ze minimum 10 koni z paszportami polskimi lub zagranicznymi zostanie zgłoszonych i opłaconych.
Konie zaznaczone na zielono zostały sprawdzone pozytywnie pod względem rodowodowym, kolor pomarańczowy oznacza, że pochodzenie jest w trakcie sprawdzania, natomiast kolor czerwony oznacza niemożność startu w MPMK. Gdy nazwa konia została zaznaczona kolorem zielonym nie oznacza to, że dany koń ma prawo startu!

Ponadto przypominamy, że WSZYSTKIE KONIE z zagranicznymi paszportami MUSZĄ być zarejestrowane w bazie danych koniowatych PZHK i spełniać wymagania wpisu do księgi głównej.

Bardzo ważnym elementem tegorocznych formalności związanych z MPMK jest konieczność wpisu do bazy PZHK informacji czy właściciel danego konia jest MŚP (mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwo) czy DP (duże przedsiębiorstwo). Właściciele, którzy nie wypełnili oświadczenia MŚP/DP do tej pory, proszeni są o wypełnienie oświadczenia (w załączniku) i dostarczenia go do właściwego OZHK/WZHK.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Anną Cuber z PZHK: cuber@pzhk.pl

Przewiń do góry