Przez Baborówko do Lanaken 2024

Baborówko to kolejne miejsce na sportowej mapie Polski, które trwale wpisuje się w nasz hodowlano-sportowy krajobraz. W miejscu tym od lat, organizowane są silnie obsadzone przez najlepszych międzynarodowe zawody WKKW. Właśnie w Baborówku kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zdobyła nasza ekipa w tej konkurencji. Organizatorzy w Baborówku, które stanowi własność rodziny Państwa Święcickich, jest także gospodarzem międzynarodowych zawodów w zaprzęgach czterokonnych, które w Polsce mają długą tradycję.

W tym roku Komisja Koordynacyjna PZJ/PZHK zadecydowała, że właśnie w Baborówku odbędą się kwalifikacje do skokowych MŚMK 2024.

W terminie 9-11.08., w sercu Wielkopolski, odbędą się zawody międzynarodowe dla młodych koni CSI1*/CSI2*/CSIYH. Na zawodach tych mogą rywalizować o miejsce na MŚMK 2024 konie w wieku: 5/6/7 lat.

Ogiery uznane, które miałyby wystartować w Sires of the World mają oddzielne kwalifikacje, których wymagania można znaleźć na stronie: https://www.pzhk.pl/2024/05/msmk-2024-zasady-kwalifikacji-oraz-terminy/

Oceny koni będzie dokonywać Komisja w składzie: Rudolf Mrugała, Jan Vinckier i Hubert Kierznowski.

Wszystkich, którzy chcą starać się o udział w MŚMK Lanaken 2024 prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 15 lipca na adres: mail_cuber.

Scroll to Top