Małopolski Diokles gwiazdą stajni Cian’a O’Connor’a!

„Mam wrażenie, że na rok 2015 mam jedną z najlepszych stawek koni, jakimi kiedykolwiek dysponowałem! Bez najlepszych koni, w naszej grze nie utrzymamy się na szczycie, więc jestem bardzo wdzięczny wszystkim właścicielom związanym z tymi końmi” – to słowa Cian’a O’Connor’a zamieszczone na jego stronie internetowej, na której pod hasłem „Poznajcie gwiazdy” opisuje pięć koni aktualnie przebywających u niego w treningu.

Cian O’Connor to czołowy irlandzki zawodnik skoków przez przeszkody, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Obok stałego udziału w zawodach na terenie Europy, Ameryki i Azji, zajmuje się doradztwem oraz trenowaniem i selekcjonowaniem koni skokowych. Niedawno jego wybór padł na małopolskiego ogiera Diokles (Haracz m – Dida m / First des Termes AA) wyhodowanego w Stadninie Koni Walewice. Jako 4-latek ogier został zakupiony przez Andrzeja Kubika i przekazany do treningu Andrzejowi Głoskowskiemu, stacjonującemu wówczas w stajni „Agro-Aves” Gajewniki. Pod zawodnikiem tym Diokles dwukrotnie (jako 4- i 5-latek) zdobył tytuł Mistrza Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody, a w wieku 6 lat zajął czwarte miejsce, przegrywając rozgrywkę o brąz o 3 sekundy.

cytatDiokles – imię trudne do wymówienia, więc znany jest jako Doug. Jest to ogier angloarabski, w pięknym typie, o doskonałym temperamencie i świetnym skoku. Ma tylko 8 lat, ale czuję, że będzie gotowy na wyższe klasy jeszcze przed końcem cyklu na Florydzie i ma zadatki na konia najwyższej klasy Grand Prix

– ogromnie się cieszymy czytając te słowa autorstwa medalisty olimpijskiego.

Serdecznie gratulujemy hodowcy, właścicielowi, zawodnikowi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do wypromowania konia polskiej hodowli na arenie międzynarodowej. Trzymamy kciuki za dalszą karierę sportową i hodowlaną Dioklesa i jego nowego jeźdźca!

Fot. Małgorzata Sieradzan

Scroll to Top