Dzień Francuski i powrót Va Banka na Służewiec

Nadchodzący weekend będzie obfitował w interesujące wydarzenia. Niedziela będzie Dniem Francuskim – patronat nad jednym z biegów kłusaków objął ambasador Francji w Polsce – Jego Ekscelencja Pierre Buhler. Również w niedzielę w gonitwie o Nagrodę Golejewka zaprezentuje się gwiazda rodzimych wyścigów konnych – Va Bank.

Wielu kibiców z niecierpliwością czeka na wyścig o Nagrodę Golejewka (niedziela, godz. 18:00), do którego zgłoszony został trenowany przez Macieja Janikowskiego, niepokonany Va Bank. Do najpoważniejszych rywali najlepszego konia poprzedniego sezonu zaliczyć trzeba jego rówieśnika Tantala, pięcioletniego Temperamenta oraz trzeciego w Derby Masterpowera.

Czołówka sprinterów będzie natomiast rywalizować o Nagrodę Jaroszówki (sobota, godz. 18:00). Specjaliści na zwycięzcę typują kogoś z dwójki Staight Away i Kokshe. Fantastycznie zapowiada się także wyścig o Nagrodę Kabareta (niedziela, godz. 15:05) dla czteroletnich arabów. Tutaj faworytem jest francuski Tefkir, który spektakularnie pokonał już w tym sezonie Porywa aż o 8 długości.

Ambasador Francji w Polsce objął patronatem gonitwę, w której spotka się większość czołowych kłusaków trenowanych w Polsce. Wydaje się, że największe szanse mają niezwykle dzielne Tequila Dance, Ukamaya Verderie oraz nieobliczalna Serenade du Betz, która jeśli nie galopuje, to wygrywa.

Odwiedzający w niedzielę strefę A będą mieli możliwość skosztowania francuskich przysmaków. Na stoiskach odnajdą m.in. produkty francuskich winiarzy, piekarzy oraz serowarów.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, start pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 14:30. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną place zabaw: w strefie B przy Trybunie II oraz w strefie A przy namiocie.

Bilety:

  • do strefy B w cenie 5 zł
  • do strefy A w cenie 15 zł
  • rodzinny do strefy A (2 dorosłych + minimum 1 dziecko) w cenie 25 zł

Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl i Facebooku.

Fot. Tor Służewiec

Scroll to Top