Końska dawka emocji dla najmłodszych

Wyścigowa niedziela na Partynicach pełna atrakcji dla najmłodszych!
Dzień Dziecka na Wyścigach – pod taką nazwą rozegrany został czwarty mityng sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Jako, że było to święto najmłodszych kibiców organizatorzy specjalnie z myślą o nich przygotowali szereg atrakcji. Imprezę rozpoczął mecz końskiej piłki nożnej. W rozgrywkach udział wzięli adepci jeździeckiego rzemiosła z Wyższej Szkółki Jazdy dosiadając partynickich kucyków. Maluchy miały również okazję poskakać na euro bungee, przejechać się na karuzeli weneckiej, spróbować swoich sił na strzelnicy laserowej czy popływać na rowerach wodnych w specjalnie przygotowanym basenie. Straż Miejska zaprosiła do kowbojskich gier i zabaw oraz zaprezentowała pokaz jazdy w stylu western.

Akinak z nagrodą Komendanta
Nagrodę Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia z okazji 25 lat w służbie społeczności lokalnej zdobył Akinak, który łatwo wygrał sprinterską gonitwę trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej. Do zwycięstwa poprowadził go Oskar Cherek, a przygotował Emil Zahariev. Nagrody zwycięzcom wręczył komendant wrocławskiej Straży Miejskiej Zbigniew Słysz.

Vendetta Team
Znakomitą walkę na finiszowej prostej stoczyły w pierwszej gonitwie kłusaki ze stajni Łukasza Kurysia. Powożony przez swojego trenera Asper de Cassandra uciekł rywalom i z dużą przewagą zmierzał po, wydawałoby się pewne, zwycięstwo. Ale na prostej w pościg ruszyła Vendetta Team z Agnieszką Malejewską w sulce i w samym celowniku okazała się minimalnie lepsza.

Puchar Militaria.pl
Puchar Militaria.pl zdobył po pasjonującym pojedynku Werteks ze Stadniny Koni Michałów, który pod Pawłem Pałczyńskim, o krótki łeb, wyprzedził Nerosa Expo. Zwycięzcę trenuje Michał Borkowski. W dekoracji gonitwy o Puchar Militaria.pl nagrodę wręczył dyrektor marketingu i e-commerce marki Militaria.pl, pan Tomasz Szulc.

Puchar Mam z Ołtaszyna
Puchar Mam z Ołtaszyna trafił do rąk trenera Roberta Świątka i amazonki Kamili Maryniak, która wraz z Agnieszką Kasperowicz jest współwłaścicielką Bogini, pierwszej na celowniku w gonitwie dla trzyletnich folblutów, po emocjonującej walce z Iradą.

Na kolejne gonitwy na wrocławskim torze przyjdzie nam poczekać do 19 czerwca. Jednak warto. Przed nami Ladies Day & Crystal Cup. Wielkie święto wyścigowej elegancji tradycyjnie fetowane przez panie zakładające tego dnia fantazyjne nakrycia głowy takie jak bujne kapelusze czy kolorowe fascynatory. Będzie to również eliminacja Crystal Cup – międzynarodowego cyklu gonitw przeszkodowych typu cross-country rozgrywanych na renomowanych torach Europy. Możemy, zatem spodziewać się silnej reprezentacji koni i jeźdźców z zagranicy oraz zaciętej rywalizacji. Jak poradzą sobie w tym starciu konie z Partynic przekonamy się już za trzy tygodnie.

fot. Tor Partynice

Scroll to Top